Co to jest wiertnica diamentowa?

Często zdarzają się sytuacje, kiedy niezbędne jest przewiercenie się przez jakiś niezwykle twardy materiał. Jest to bolączka firm budowlanych, wodociągowych oraz tych, zajmujących się okablowaniem. Jak poradzić sobie w takich sytuacjach oraz jakie urządzenia będą nadzwyczaj pomocne?

wiertnica glebowa BerettaSą to sytuacje bardzo kłopotliwe oraz niekorzystne. Przerwa w pracach skutkuje często poważnymi stratami. W takich sytuacjach, kiedy niezbędne jest stworzenie otworu w betonie, bądź innym bardzo twardym materiale, niezbędne jest skorzystanie z odpowiednich maszyn roboczych. W tym wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie wiertnica (zobacz wiertnice na Terradrill).

Zaopatrzona w diamentowe wiertło, bardzo dobrze sprawdza się w wierceniu twardych materiałów. Wiercenie może być przeprowadzane na mokro, co skutkuje stałym chłodzeniem części roboczej. W ten sposób eliminowane jest ryzyko przegrzania wiertła i jego uszkodzenie. Wykorzystują specjalne układy napędów, które pozwalają na osiągnięcie wymaganych sił. Niestety nie są to narzędzia tanie, ale zainwestowanie kapitału w jedno z nich znacznie ułatwi oraz przyspieszy prace.

Wiertnice diamentowe są urządzeniami bardzo przydatnymi. Za ich pomocą prostsze stanie się prowadzenie ciężkich prac budowlanych oraz wodociągowych. Zaleca się korzystanie z wiertnic w celu zminimalizowania strat czasu pracy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wiercenia i roboty ziemne i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *