Studnia głebinowa i jej budowa

Czysta woda, pozbawiona dodatków chemicznych, jest dziś wielką rzadkością. Posiadanie własnego ujęcia nie tylko uniezależni nas od dostawców mediów, pozwoli również cieszyć się ekologiczną wodą. Wykonanie studni nie jest czynnością skomplikowaną, jednak aby funkcjonowała prawidłowo oraz by z kranu płynęła woda pozbawiona zanieczyszczeń, warto do jej wykonania zatrudnić firmę studniarską.

Budowa studni głębinowej

wiercenie studniPrace należy rozpocząć od wykonania badań hydrogeologicznych. Pozwolą one określić, na jakiej głębokości znajdują się złoża wodonośne. Następnie wiertnica do studni wykonuje odpowiedni odwiert, do którego wprowadza się rury wykonane z naturalnych polimerów. Mają one za zadanie chronić warstwę złoża przed infiltracją płuczki. W rurach osadza się filtry, sięgające warstwy wodonośnej.

Średnica otworu, jaka wykonują wiertnice do studni (zobacz wiertnice do studni na ROTADRIL), zależy od założonej wydajności źródła i głębokości studni. Może się okazać, że niezbędne będzie trzykrotne wykonywanie odwiertu. Po zainstalowaniu wszystkich elementów wykonuje się pompowanie czyszczące, które trwa aż do uzyskania czystej i przejrzystej wody. Po tym można określić położenie lustra statycznego i dynamicznego oraz całkowitą wydajność studni.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wiercenia i roboty ziemne i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *