Jakie pompy wybrać?

W dzisiejszych czasach zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się nowoczesne pompy nurnikowe wysokociśnieniowe, które w swojej klasie i w swojej cenie nie mają sobie równych. Jest to najlepsza propozycja dla tych osób, które stawiają w pierwszej kolejności na solidność i bezawaryjność.

Zastosowanie pomp nurnikowych

Nowoczesne pompy nurnikowe wysokociśnieniowe zapewniają ciągłą pracę nawet w najtrudniejszych i najbardziej niesprzyjających warunkach. Rewelacyjnie nadają się do pompowania czystych cieczy, roztworów ulegających krystalizacji, jak i również do mediów kwasowych i zasadowych. Nurnikowe pompy można wykorzystać również do substancji, które charakteryzują się wysoką wrażliwością na siły ścinające. W dzisiejszych czasach pompy tego typu bardzo często wykorzystywane są do zasilania aparatów procesowych oraz do zatłaczania wody złożowej (tzw. solanki).

Jakie pompy warto wybrać?

Wybierając porządną pompę nurnikową w pierwszej kolejności należy zwrócić szczególną uwagę na jej wydajność. Obecne standardy to pompy, które mogą pochwalić się wydajnością na poziomie 115 m3/h. Warto zainwestować również w specjalny zawór typu by-pass, który umożliwia pracę pompy także w obiegu zamkniętym.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wiercenia i roboty ziemne i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *