Wiertnica geotechniczna jako mobilne urządzenie o specjalistycznym wyposażeniu

Wiertnica geotechniczna może być mobilną jednostką, ponieważ najczęściej jest umieszczana na samochodzie lub na jednoosiowej albo dwuosiowej przyczepie. Została przeznaczona przede wszystkim do drążenia pionowych odwiertów w gruncie. Wykonywanie odwiertów jest prowadzone z wykorzystaniem określonych metod, do których można między innymi zaliczyć wiercenie na sucho za pomocą świdra ślimakowego, wiercenie z wykorzystaniem rur okładzinowych oraz wyciąganie urobku z użyciem szlamówki. Dzięki wiertnicy geotechnicznej istnieje możliwość robienia odwiertów zarówno pod pompy ciepła, jak i pod studnie głębinowe.

Wiertnica geotechniczna z Rotadril to specjalistyczne urządzenie, którego przewód wiertniczy jest wyposażony, w takie elementy jak ślimaki standardowe, zestaw do wiercenia metodą płuczkowo-obrotową, zawiertki, system sondy dynamicznej ciężkiej SPT, system ślimaka rdzeniowego (przelotowego) i standardowego, ręczne narzędzia geologiczne, maszyny i narzędzia do pobierania prób nienaruszonych NNS oraz różnorodne systemy przeznaczone do zabudowy na samochodach i na przyczepach jednoosiowych lub dwuosiowych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wiercenia i roboty ziemne i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *